Trendy léta 2014

Sandra Martinková, Trendy, 22.07.2014, Počet přečtení: 9351

Léto je v plném proudu. Chcete z něj vytěžit maximum? Vybrali jsme pro vás některé trendy, které nás zrovna baví. O čem se mluví právě teď?Netradiční gumičky

Už vás štvou klasické gumičky, které vám otlačí vlasy, popřípadě je rovnou zacuchají? Zkuste plastovou spirálovou gumičku. Oblíbenost těchto gumiček rychle roste, jejich cena proto klesá. Dají se pořídit v obchodech s doplňky i za méně než 10 Kč a fungují stejně dobře, jako ty drahé (vyzkoušeno!). Do popředí se vrací také látková gumička. Noste ji buď jen tak v culíku nebo si vytvořte retro „palmičku“, kterou si jistě pamatujete z dětství.

Barevné vlasy

Trend barevných vlasů se prosazuje druhou sezonu. Už tu byly ombré růžové konečky i celofialová hříva, se kterými nešlápnete vedle ani letos. Pokud však toužíte jen po dočasné změně, oceníte letošní novinku: barevné křídy na vlasy. Prodávají se v mnoha odstínech buď v klasické formě křídy nebo ve spreji. Skvělé na party s crazy čočkami!

Geometrie

Samozřejmě myslíme geometrii na oblečení. Neexistuje lepší způsob, jak postavu opticky zeštíhlit. Nosí se členité topy, šaty, ale třeba i plavky. Nezapomeňte, že tmavá látka má být na místech, která chcete skrýt, světlá barva a velké vzory fungují opačně.

Modrý pohled

Možná už jste si toho taky všimli: sluneční brýle s modrými skly jsou letos velmi trendy. Nejvíce IN jsou aviátorky s barevnými odlesky. A klidně berte i modré obroučky. Pokud chcete svůj look dotáhnout k dokonalosti, doplňte modré brýle čočkami ve stejném odstínu. Anebo se vydejte opačnou cestou: co třeba kontrastní červená?

Zkraťte to!

Krátká trička se pomalu prosazují už několik sezon, ale až letos skutečně zaplavily ulice a obchody s dostupnou módou. Na rozdíl od 90. let se však tento trend vrací v sofistikovanější podobě. Tričko ve zkrácené délce doplňte sukní či kalhotami se zvýšeným pasem a odhalen nechte jen kousek kůže nad pupíkem. Velmi trendy jsou komplety topu a sukně se stejným vzorem.

Myslete zeleně

Ekologické smýšlení je populární, proto i masové módní řetězce přišly s výrobky z organické bavlny a jiných bio certifikovaných materiálů. Bohužel je toto oblečení často nekvalitní a životnímu prostředí sotva pomůže. Pokud to s přírodou myslíte vážně, snižte svou spotřebu oblečení. Zkuste se podívat do své skříně a vyměňte neoblíbené kusy oblečení s kamarádkou, popřípadě si je nechte upravit. A nemusíte oslovit jen kamarádku, na principu sdílení šatníku či výměny nepotřebných kusů fungují také mnohé internetové projekty.

Letní drinky

Colu si nechte na zimu a využijte dostupnosti čerstvého ovoce. Buď je rozmixujte nebo vhoďte jen tak do džbánku s vodou. Skvěle spolu fungují: jahoda a máta, mango a meruňka, rybíz a rebarbora, okurka a citron, jablko a řepa, .... Tak na vaše skvělé léto! :)

 

Příště se těšte na tipy z oblasti líčení. Dozvíte se třeba, jak docílit toho, aby se make-up ve vedru neroztekl. A víte, jaké barvy se nosí právě teď? Dozvíte se to v článku Trendy v líčení jaro/léto 2014.

Chcete nám něco říct? Napište do komentářů nebo na martinkova.sandra@barevnecocky.eu

 Doprava zdarma od 999 Kč