Stylové nehty: léto 2013 přeje barvám

Sandra Martinková, Trendy, 15.06.2013, Počet přečtení: 4410

Už vás nudí stále stejná úprava vašich nehtů, kterou provádíte týden co týden? Poradíme vám, jak ji ozvláštnit. Nadcházející letní sezóna totiž přeje výrazným barvám a novým technikám, které prostě musíte vyzkoušet! TIP: Podívejte se na aktuální trendy pro jaro/léto 2014

Několik poznámek na úvod

  1. Zapomeňte na pravidlo, že lak musí ladit se rtěnkou. Je podobně zastaralé a překonané, jako to, že boty musí ladit s kabelkou.
  2. Vždy však bude vypadat lépe, zopakujete-li barvu ještě v jiném prvku outfitu, zvláště pokud zvolíte velmi výrazný odstín laku. Přidejte třeba pásek, šátek či náušnice ve stejné barvě.
  3. Ačkoliv léto přeje výrazným barvám, vždy dbejte na příležitost, na niž se chystáte. Na ty formální volte decentnější odstíny.

Ještě než se pustíte do samotného lakování, nezapomeňte, že jenom pěstěné nehty mohou být krásné. Trápí vás nehty suché, lámavé, třepící se? Vyzkoušejte naše tipy věnované péči o nehty.

Vyzkoušejte trendy léta 2013!

Modelky na letních přehlídkách se jako obvykle pyšnily pestrobarevnými nehty, které jsou pro léto tak typické. Chybu rozhodně neuděláte s jakoukoliv barvou spektra. Oblibě se stále těší i pastelové a neonové varianty. Nebojte se vyzkoušet výrazné barvy!

Kromě klasických letních hitů jsme však zaznamenali několik opakujících se trendů i úplných novinek. Které to jsou?

1. Dva tóny

Velkým hitem je kombinace dvou tónů. Základní barvou přetřete celý nehet a druhou (nejlépe kontrastní) vymalujete jeho menší část. Zkuste takto upravit třeba špičky nehtů. Inspirací vám může být přehlídka Peter Som, jehož modelky nosily barevnou francouzskou manikúru. Vymalovat můžete také spodní půlměsíc nehtu, jako to učinila Vivienne Westwood. Trend se objevil i na přehlídce 3.1 Phillip Lim, který svým modelkám nehty vybarvil dvěma tóny vertikálně půl na půl.

2. Metalické odstíny

Drahé kovy můžete nosit nyní také na svých nehtech. Nosí se klasická zlatá či stříbrná, lesk kovů však může být přidán i k běžným barvám ve formě mikročástic. Nevíte, jakou barvu vybrat? Zvolte tu, která bude ladit k vašemu barevnému typu. Pro studené typy se hodí stříbro či ocel, teplým typům bude slušet zlatá či měděná. To platí i pro podtóny a kovové odlesky.

Tip: Víte, jaký jste barevný typ? Je velmi důležité vědět, které barvy jsou pro vás jako stvořené, a které vám lichotit nebudou. Barevnou typologii jsme rozebrali v článku o líčení očí.

3. The dark side

Přehlídkám již několik sezon vévodí tmavé barvy laků na nehty. Letos se objevily například u značek Marchesa, Jason Wu či Vera Wang. U části veřejnosti však tmavé nehty stále vzbuzují pocity nepatřičnosti. Je to velká škoda, protože i tmavé nehty mohou být velmi elegantní a sexy. Jak tmavou nosit? Rozhodně mějte krátké nehty, nejlépe zapilované mírně dokulata. Spíše než černou vyzkoušejte tmavě fialovou, vínovou nebo temně zelenou.

4. Pale nails

Tak jako je stále populární nahé líčení (více o tomto trendu se dozvíte ve článku o jarních trendech v líčení očí), letí i „nahé“ nehty. Základem jsou pěstěné nehty, které nalakujete světlým odstínem. Doporučujeme světle růžovou, béžovou či perleťovou. Inspiraci pro tento trend hledejte na letních přehlídkách Chanel, Gucci, Valentino, Oscar de la Renta nebo Marc Jacobs.

5. Trend 4+1

Stále se nosí lakování ve stylu 4+1, kdy čtyři nehty nalakujete jednou barvou a pátý odlišnou. Trend zpopularizovaly hollywoodské celebrity, které přišly s odlišně ozdobeným prsteníčkem. Druhou barvou však nalakujte klidně i jiný prst, tak jak to předvedla legendární značka péče o nehty Essie ve své letošní kolekci. Na druhé ruce pak můžete postupovat třeba zrcadlově.

6. Tip pro náročné: vzory

Pokud jste zručná, můžete si nehty ozdobit vzory. Pro začátek nic nezkazíte proužky či puntíky. Později zkuste třeba design inspirovaný zvířecí kůží, který je stále velmi aktuální. Velmi zajímavé vzory můžete vytvořit také pomocí obyčejné houbičky. Trik spočívá v tom, že nakreslíte lakem předlohu na podložku, otisknete do něj houbičku a nanesete na nehet. Přebytečný lak na kůžičce pak po zaschnutí odstraníte odlakovačem.

Tip: Ombré nehty - Vizážistky parfumerie Sephora přišly s úpravou nehtů inspirovanou stylem ombré, který jistě znáte jako trend barvení vlasů. Pomocí této úpravy vykouzlíte dvoubarevné nehty, na nichž jedna barva přechází plynule do druhé. Budete potřebovat dva laky na nehty v doplňujících se barvách (v Sephoře použili světlou a tmavou růžovou), párátko a malou houbičku (ustříhněte třeba kousek té z kuchyně). Postup: nehet nalakujte světlým lakem, nehte zaschnout. Na podložku nakreslete laky dvě navazující kolečka. Párátkem vytvořte přechod mezi kolečky. Otiskněte houbičku… a dál už to znáte.

Divoké trendy pro vás nejsou to pravé, ale přesto toužíte po krásných nehtech? Přečtěte si náš článek o péči a základní úpravě nehtů.Rady máme také pro ty z vás, které na péči o ruce již rezignovaly. Pokusíme se vás přesvědčit, proč se vám upravené ruce vyplatí.

A jaké jsou vaše oblíbené úpravy nehtů? Vyzkoušíte některý z nových trendů? Napište do diskuze nebo mi napište e-mail na sandra.martinkova@barevnecocky.eu

 

Přečtěte si další články z kategorie:

Manikúra na míru

Všechno, co jste chtěli vědět o řasách

Horké novinky v líčení rtů i nestárnoucí klasika...

 Doprava zdarma od 999 Kč