Plesová sezóna: jak vypadat dobře na fotkách 1.díl

Sandra Martinková, Trendy, 06.02.2014, Počet přečtení: 3831

Chystáte se na ples a už předem se děsíte nelichotivých snímků, které zaplaví následující den váš facebookový profil? Zabránit vám tancovat na stole bohužel neumíme, ale se vším ostatním vám poradíme v našem článku.Co můžete udělat doma

První díl našeho speciálu k plesové sezóně se bude týkat příprav, které můžete provést ještě doma. Nepodceňujte sílu kvalitního líčení. A máte si vzít punčocháče?

 

Nenoste příliš světlý make-up

Pozor si dávejte hlavně na odstín vašeho make-upu. Mějte na paměti, že na fotografiích budete vypadat světlejší než ve skutečnosti! Takže pokud nechcete vypadat, že je vám špatně, myslete na to. Správný odstín je o trošku tmavší než váš přirozený tón pleti. Pozor si dejte také na podtóny – vyhněte se hlavně těm růžovým. I když výrobci tvrdí opak, sluší málokomu. Volte neutrální tóny béžové a světle hnědé, teplé typy se nemusí bát ani žlutých podtónů. Pokud jste opravdu hodně bledá, použijte trochu bronzeru nebo rozjasňovače.

Pozor na tmavý obličej a světlé tělo

Ještě horší než příliš světlý make-up je kombinace světlé tělo versus tmavý obličej a naopak. Ač asi všechny tušíme, že takto to vypadat rozhodně nemá, přesto takových slečen a paní potkáte dost. Takže ještě jednou: obličej i tělo MUSÍ mít stejný odstín. Pokud chcete opálený vzhled, nezapomeňte make-upem, bronzerem či samoopalovacím přípravkem natřít také dekolt, ruce, popř. i nohy. Jak na samoopálení si přečtěte v tomto článku.

Méně je...méně

Pokud víte, že se bude hodně fotit, nebojte se při líčení trochu přitlačit. Opět platí, že na fotce vypadá vše světlejší, takže se nebojte použít výraznější odstíny. Dobře vypadají výrazné oči a vykreslení lícních kostí tvářenkou. Výrazné rtěnky mohou vypadat také dobře, ale vyžadují trochu cviku a kontrolu během večera. Pozor si dávejte na třpytky. Pokud nejste zběhlá, raději jimi šetřete. Naopak dobře vypadá rozjasnění oblasti pod očima a obočím, ale opět je nutné postupovat s citem.

Barevné čočky na ples

Pokud si chcete vzít na ples barevné čočky, mějte na paměti, že v závislosti na materiálu mohou na fotkách vypadat nepřirozeně. Volte proto spíše transparentnější odstíny, které se o mnoho neliší od vašeho přirozeného odstínu očí. Tak budou vaše oči výrazné a krásné. Pro akce s crazy čočkami samozřejmě toto pravidlo neplatí :)

Punčocháče ano nebo ne?

Existuje mnoho důvodů pro i proti nošení punčoch. Tak si to shrňme:

+ Podle etikety byste měla na všechny společenské akce nosit uzavřené boty a punčochy. Nechystáte se ale ke královně, že ne? Podle moderních pravidel etikety je na většině akcí přípustné punčochy vynechat. A otevřené boty byste si podle tohoto pravidla nemohla vzít nikdy.
+ Bude vám teplo. To je pravda a dá se rozporovat jen stěží. Bod pro punčochy.
- Opravdu velké faux pas je vzít si punčochy do otevřených střevíčků. Na to nikdy nezapomeňte! Vypadá to nevkusně a je to projev absolutní módní ignorace. A nespraví to ani punčocháče s tenkou špičkou.
- Na fotografiích budou vaše nohy vypadat jako neživé. To je bohužel fakt. Nehezky vypadají jak matné, tak i lesklé (ty jsou navíc už opravdu out). Pokud najdete hnědé punčocháče, které vypadají na fotkách dobře, dejte mi vědět! Koupím si jich doživotní zásobu.

Takže my hlasujeme jednoznačně pro vynechání punčoch, alespoň na důležitější akce. Na to je však potřeba nohy důkladně připravit. Samozřejmostí je odstranění chloupků a hydratační krém. Doporučujeme také použít samoopalovací krém, případně punčochy ve spreji. A pokud si berete otevřené boty, nutností je dokonalá manikúra a pedikúra.

Pokud jste se rozhodla pro punčochy, vezměte si tenké, pokud možno ne lesklé (ale ani příliš matné). Nejlepší volbou jsou černé. Pokud se k outfitu nehodí, tak berte hnědé ve středním odstínu (o trochu tmavší než je váš přirozený tón kůže). A znovu připomínáme: jen do uzavřených lodiček!

 

A co vy? Máte své oblíbené líčení na společenské akce? A nosíte při této příležitosti punčocháče? Chcete nám něco sdělit? Napište dolů do diskuze anebo přímo mně na mail.

 

Co můžete udělat při samotném focení? Pokud si pohlídáte pár věcí, už nikdy nemusíte vypadat o deset kilo těžší než ve skutečnosti. Prozradíme vám triky přímo od fotografů! Zde pokračujte ve čtení.

martinkova.sandra@barevnecocky.euDoprava zdarma od 999 Kč