Naruto: představení Sharinganu

hAnko, Trendy, 21.10.2013, Počet přečtení: 6956

Tentokrát článek pro naše anime příznivce. Přečtěte si více o Sharinganu.Sharingan

Sharingan („kopírovací oko") je kekkei genkai (dědičná schopnost) členů klanu Uchiha. Vyvíjí se postupně podle síly a schopností jednotlivce.

Nejznámější schopnost Sharinganu je zkopírování a zapamatování technik, kterou uživatel pomocí Sharinganu vidí. Může zkopírovat ninjutsu (ninja techniky), genjutsu (iluzorní a hypnotické techniky) i taijutsu (bojové umění) s perfektní přesností, což dovoluje uživateli použít tyto techniky jako jeho vlastní.

Sharingan také poskytuje uživateli neuvěřitelně jasné vnímání a dovoluje mu snadno sledovat rychle se pohybující objekty, či dokonce předpovídat jejich následující pohyby.

Další jedinečná schopnost Sharinganu je hypnóza, která protivníkovi vsugeruje pohyby a myšlenky.

Sharingan je sice dědičný, ale je možné implantovat oko se Sharinganem druhé osobě. Takto získaný Sharingan však má své nevýhody: nelze jej vypnout, a pokud se dlouho používá, spotřebuje příliš energie a uživatel omdlí. U členů klanu Uchiha je spotřeba energie minimální.

Mangekyou Sharingan

Mangekyou Sharingan (doslova "kaleidoskopické kopírovací oko") je vyšší forma Sharinganu. Vyznačuje se odlišným vzhledem, který u každého uživatele vypadá jinak. Ti, kdo mají dost síly na to, aby ho získali, musí udělat velkou oběť – zabít člena rodiny nebo blízkého přítele.

Na rozdíl od obyčejného Sharinganu také tato vyšší forma poškozuje zrak a nadměrným užíváním může dojít k oslepnutí.

S Mangekyou Sharinganem se dají používat dvě nejmocnější techniky Uchiha klanu. Tsukuyomi („měsíční oko“) – nejsilnější hypnotické genjutsu, a Amaterasu („černý plamen“) – ninjutsu schopné propálit i nejsilnější materiály.

Věčný Mangekyou Sharingan

Vznikne implantací Mangekyou Sharinganu od blízkého člena rodiny – nejlépe sourozence. Sníží se tak riziko oslepnutí při jeho používání.

obrázek vývoje Sharinganu

Za sepsání článku děkujeme hAnko. Doporučujeme přečíst i větší článek o Sharinganu na Konoze.

Sharingany patří do naší série manga čoček. Podívejte se na Madarův Sharingan, nebo Kakashiho Sharingan.

 

 Doprava zdarma od 999 Kč