Je tu podzim: podzimní trendy 2013

Sandra Martinková, Trendy, 02.11.2013, Počet přečtení: 2458

Léto je nenávratně pryč, a tak nastal čas vyměnit veselé barvy za podzimní tóny. Letošní podzim bude elegantnější, ale přináší i několik překvapivých novinek. Zajímají vás aktuální trendy v líčení? Více se dozvíte v novém článku.Zkuste vínovou

Pokud bychom měli jmenovat jen jednu barvu, kterou letos na podzim rozhodně musíte vyzkoušet, pak je to vínová. Barva burgundského sluší na rozdíl od klasické červené všem barevným typům. Vínovou noste na tvářích nebo na rtech. Slušet bude i vaší manikúře.

Tip: Vínová vypadá krásně na nehtech na nohou, vyzkoušejte ji!

Podzimní tóny 

Další barvy pro podzim 2013? Na oční víčka zkuste smaragdově zelenou, borůvkovou, lipově zelenou, tmavě šedou či šedozelenou. Barvou letošního podzimu je také oranžová a fuchsiová, které ale volte v tlumenějším odstínu. Typicky podzimními barvami jsou pak hřejivé odstíny hnědé anebo hořčicově žlutá.

Tip: Smaragdová, šedá či hřejivá hnědá bude slušet také vašim očím! Vyzkoušejte letos na podzim čočky v těchto odstínech.

Neostré linie

Trochu jste přetáhla rtěnku nebo oční linku? Nevadí, mírně neupravený look je velmi aktuální! I nedbalý vzhled je však potřeba dotáhnout do konce. Vezměte vatovou tyčinku a ostré linie lehce rozmázněte. Cílem je dosáhnout rozpitých okrajů, které působí měkce a jemně. Snažte se však vyhnout tomu, abyste vypadala uplakaně či ušmudlaně. Pokud jste to s rozostřováním přehnala, namočte vatovou tyčinku do odličovače a raději trochu barvy odmažte.

Tip: Tento look se na módních přehlídkách nejčastěji objevoval spolu s ostře červenou anebo vínovou rtěnkou, na jejichž výrazných odstínech vynikne efekt nejlépe. Na očích vypadá dobře klasická černá či šedá, ale třeba také temná fialová (borůvková).

Míchejte

Oči jste si dvěma stíny asi už líčila, ale zkusila jste použít dvě barvy také na rty? Můžete zvolit dva ladící odstíny, které se do sebe jemně vpíjejí, čímž docílíte šik plastického vzhledu (co třeba vínová s červenou?). Anebo zvolte výrazné či rovnou kontrastní barvy pro překvapivý party look (fialová a oranžová).

Postup je následující: špičkou jedné rtěnky (typicky té tmavší či méně výrazné) obkružte linii rtů a vytvořte silnou konturu. Druhou rtěnku pak nanášejte od středu rtů. Přechod barev jemně rozmažte, nejlépe vám to půjde prsty. Do středu rtů můžete přidat trochu lesku, anebo rty naopak zmatněte (jak na to čtěte níže).

Matujte

Letos na podzim se stal opět aktuálním matný vzhled. Nosí se matné rty, tvář a dokonce i nehty. Jak matného vzhledu dosáhnout? Můžete použít speciální přípravky: matující make-up, matnou rtěnku, matující nadlak na nehty. Anebo využijte pomůcky, které už doma máte:

  • Matné rty: prsty vklepejte rtěnku, otiskněte rty do kapesníčku a lehce přepudrujte. Znovu naneste rtěnku pomocí prstů. Podle potřeby opět otiskněte nebo zapudrujte. Pozor! Matná rtěnka vám žádné nedokonalosti neodpustí. Nutností je pravidelná hydratace rtů a přímo před aplikací odstraňte suché šupinky na rtech např. starým zubním kartáčkem.
  • Matné pleti dosáhnete velmi snadno. Ještě před nanesením make-upu můžete použít matující bázi. A po aplikaci make-upu opět pudrujte. Zaměřte se hlavně na čelo, nos a bradu, které mají tendence lesknout se nejvíce. Pro tentokrát vynechte všechny rozjasňovače.
  • Matné nehty mohou znít poněkud nezvykle, ale výsledkem budete mile překvapena. Nemáte-li matující nadlak, zkuste čerstvě nalakovanou manikúru na chvíli přidržet nad párou z vařící vody. Potom nehty nechte doschnout jako obvykle. Prý také funguje namočit právě nalakované nehty do ledové vody. Klasický nadlak už neaplikujte, nehet by se opět začal lesknout.

Už víte, který trend vyzkoušíte? Napište mi do diskuze nebo na martinkova.sandra@barevnecocky.eu.

 

Přečtěte si další články z kategorie:

Stylové nehty pro léto 2013

Jaro 2013: trendy v líčení očí

 


foto je od autorky článkuDoprava zdarma od 999 Kč